Eventy branżowe. Byłam, zobaczyłam i naprawdę WARTO!

Ludzie o podobnych zainteresowaniach powinni się spotykać, rozmawiać, wymieniać doświadczeniami, pomysłami i wizją przyszłości. Powinni to mocne słowo, ale nieużyte bez przyczyny. W 48h odzyskałam pewność siebie i pasję, a w głowie pojawiły mi się nowe, genialne pomysłu. Dzięki takim spotkaniom nabiera się wiatru w żagle i staje się mądrzejszym. Po prostu to rozwija! Mam gorącą nadzieję, że zainspiruję Cię do uczestnictwa w evencie z Twojej branży czy kręgu zainteresowań, bo mi dało to dużego twórczego kopa.

Jak znaleźć event dla siebie?

Spotkania tematyczne, branżowe eventy i konferencje dzieją się na całym świecie i skupiają ludzi o najróżniejszym stopniu zaawansowania. Mamy spotkania właściwie każdej branży. Gamerów, testerów, influencerów, inwestorów, branży medycznej, kosmetycznej, modowej, nieruchomości, artystów, rzemieślników… Ludzie naprawdę to lubią, także jeśli jesteś zainteresowana, to na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie szukać? W DuckDuckGo. Ja szukałam po hasłach konferencje dla blogerów, wydarzenia blogerskie, meet-upy blogerów, warsztaty dla blogerów. Działa też wyszukiwanie po branżach, np. wydarzenia IT, kosmetyczne, medyczne, beauty. I wystarczy obadać kilka/kilkanaście linków, żeby trafić na większe eventy. Mniejsze spotkania, organizowane bardziej lokalnie można znaleźć w fajnej apce Meetup (dostępna też na mobliki).

Wymiana doświadczeń

Poznajesz ludzi, którzy mają tę samą zajawkę. Robią to samo co Ty, ale inaczej. Są na innym levelu, mają inne cele, widzą inne możliwości, realizują inne pomysły. Wymieniacie się doświadczeniami i opowiadacie sobie o swoich światach.

Uczysz innych, mówiąc. Są ludzie, którzy chcą Cię słuchać, potrzebują Cię, Twojej wiedzy i doświadczeń, żeby z Twojej historii wyciągnąć ważne dla siebie wnioski i zrobić krok dalej na swojej drodze. Czujesz się potrzebna i lubiana. Bezcenne.

Uczysz się, słuchając. Bo są ludzie, których Ty chcesz słuchać. Z historii innych Ty też wyciągasz wnioski ważne dla Ciebie. Obserwujesz ludzi, weryfikujesz czy chcesz odtworzyć ich ścieżkę i być w tym miejscu, w którym oni są w tej chwili, czy poprowadzić swoją drogę inaczej i jednak być gdzieś indziej biznesowo, mentalnie i fizycznie. Bezcenne x2.

Prelegenci opowiadają o branży, o swoich doświadczeniach, o kwestiach światopoglądowych, o tipach biznesowych i możliwościach. Stajesz się częścią społeczności, która buduje swój dobrostan, dba o kraj i świat, ma wizję i cele. A razem można wiele. +100 do zaspokojenia potrzeby przynależności.

Ciekawostki i technologie

Na takich eventach są partnerzy, sponsorzy, wystawcy. Również uczestnicy zainteresowani rozwojem i wzajemnym inspirowaniem się. Dlatego na każdej konferencji jest pasaż, gdzie wszyscy zainteresowani mogą zaprezentować swoje produkty i/lub usługi. Można poznać nowe ciekawe narzędzia, metody, zobaczyć pomysłowe gadżety, poznać ciekawostki, które wspierają pracę. Można porozmawiać z mega zajawkowiczami, potestować różne fajne rzeczy, dostać/wygrać jakieś gadżety. To też świetna okazja do poznawania ludzi, przy takich okolicznościach można bezkarnie zaczepiać nieznajomych. Ludzie wymyślają takie fajne rzeczy, żeby umilić sobie życie! Fajnie, że są miejsca, w których można się o tym przekonać. Warto zwrócić na to uwagę będąc na takim branżowym wydarzeniu.

Niepowtarzalna okazja

Takie spotkania są jednymi z bardzo niewielu okoliczności, gdzie jako płotka możesz osobiście poznać prawdziwe rekiny tego biznesu, uścisnąć im dłoń i porozmawiać jak równy z równym.

Dla mnie to było niesamowite doświadczenie, bo przekonałam się, że Ci wielcy, mądrzy twórcy, których z podziwem oglądam na YouTubie są dokładnie tacy jak ja. Są sympatyczni, tacy nieidealni i normalni. Też walczą ze sobą, żeby usiąść do pracy, też czegoś nie wiedzą, też się stresują, też się starają i nie zawsze wychodzi, też medytują, oglądają durne seriale, lubią jeździć na rowerze i mają syf w domu.

… A jednak są w innym miejscu niż ja. Co robią inaczej? Jak to robią? Fajnie posłuchać ludzi, którą są już kilka kroków przed Tobą.

Inwestycja

To zależy. Są eventy zupełnie darmowe, są takie za kilkaset złotych, są takie za kilka tysięcy. Po prostu szukaj czegoś dla siebie.

Na pewno na każdą konferencję należy zarejestrować się ze sporym wyprzedzeniem. Im bardziej popularne i prestiżowe wydarzenie, tym szybciej rozchodzą się wejściówki.

Influencers LIVE Wrocław

Wkrótce rozpocznie się tegoroczna konferencja dla twórców internetowych Influencers LIVE Wrocław i z tej okazji chciałam opowiedzieć Wam o swoim doświadczeniu z poprzedniej edycji. Na własnej skórze przekonałam się, że takie eventy są niesamowicie potrzebne i totalnie warto brać w nich udział. To spotkanie skierowane było akurat do ludzi internetu, niemniej idea takich spotkań wydaje mi się podobna, niezależnie od branży.

Zachęcam, dziewczyny i chłopaki. Zarejestrujcie się, pojedźcie i sprawdźcie to. Mam nadzieję, że jeśli się wahałaś/-eś to ten materiał rozwiewa Twoje wątpliwości. A może w ogóle rozbudziłam w Tobie taki szalony pomysł, żeby ruszyć się z domu i poznać parę ciekawych osób?

Zapraszam do obejrzenia mojej vlogowej relacji z Influencers LIVE Wrocław 2021:

⚠️ WAŻNE: Materiał NIE jest sponsorowany. Jego celem było zebranie ciekawych doświadczeń i zweryfikowanie, jak wygląda Influencers LIVE Wrocław i jaką wartość ze sobą niesie. Materiał przedstawia moje osobiste doświadczenia, które starałam się opisać najprawdziwiej i najrzetelniej jak potrafię. Wszystkie opinie i odczucia są moją subiektywną, szczerą oceną.

Fajnie, że dojechałaś/eś do końca. Dzięki! Jeśli podoba Ci się moja działalność kliknij serduszko przy tytule i podziel się dobrym słowem w komentarzu na moim Instagramie lub Facebooku. Poznajmy się.

Wielkie dzięki za dzisiaj, pozdrawiam, cześć!  🙌🏻

Basia Romanowska

Żyję w zgodzie ze sobą. Inspiruję do spełniania marzeń i podążania za głosem serca. Chcę rozbudzać w Was świadomość własnych potrzeb i jakościowego życia. Rozwijam też własną firmę IT zajmującą się testami aplikacji. Zapraszam Cię do świata, gdzie normalność to wrażliwość, satysfakcja i radość z życia oraz spełnianie marzeń <3 Poznajmy się!

Wesprzyj to co robię i dołącz do grupy mikrozachwytowiczów. Ciesz się żyćkiem <3

Śledź sociale Mikrozachwytów, dziel się swoimi mikrozachwytami i oznaczaj @basiaromanowska (IG) lub @ilovemikrozachwyt (FB). Uśmiechnijmy się do siebie.
Daj się poznać ♥